Tania Lada Granta Liftback będzie produkowana przez IZH


21 Июнь 2023

Łada Granta Liftback trafi do sprzedaży w Rosji tego lata. Wersja dwutomowa w rodzinie Granta była planowana dla linii od samego początku. Celem było, aby sedan należał do rodziny klasycznych modeli, podczas gdy lightback był skierowany do tych, którzy do tej pory jeździli Samarą. Ta decyzja dotycząca opcji nadwozia jest odpowiednia dla kupujących z dwóch powodów - z jednej strony w gamie Kalina nie ma konfrontacji rynkowej z hatchbackiem, az drugiej strony kupujący otrzymują dość dużą przestrzeń bagażową.

Starannie pracując z ograniczonym budżetem, inżynierowie i projektanci wciąż zdołali wprowadzić liczne zmiany w przekształceniu korpusu trzytomowego w dwutomowy. Oryginalny przedni zderzak z czarnymi wstawkami optycznie poszerza auto – co nie jest zbyteczne, biorąc pod uwagę fakt, że jest to model o bardzo dużym prześwicie i wysokim wnętrzu. Sedan wkrótce otrzyma podobny element stylistyczny, z wyjątkiem oczywiście Granty w podstawowej wersji Standard, która pozostanie w niemalowanym zderzaku. W najwyższej konfiguracji lusterka będą miały kierunkowskazy jak w Priore.

Na tle przeprojektowanego tyłu mało kto zwróci uwagę na tylne drzwi liftbacka. Przy nich linia pod okularami podnosi się o 12 mm, a górna linia opada o 8 mm. Profil jest bardziej dynamiczny, na ile „dynamiczny” może być samochód o tak małych gabarytach i stosunku opon do nadwozia. Ponadto dynamika, o której mowa, odbywa się kosztem obniżonej wysokości nad pasażerami w drugim rzędzie siedzeń.

W wersji Standard samochód jest wyposażony w zawieszenie Kalina poprzedniej generacji i ma „dłuższe” przełożenie kierownicy ze względu na to, że ta ostatnia jest bez wzmacniacza. W wersji Norma dostępne jest teraz elektryczne wspomaganie kierownicy ze „skróconą” zębatką, zmodyfikowany tuning zawieszenia i większa izolacja akustyczna. W wersji „Lux” zawieszenie jest sztywniejsze, a izolacja akustyczna jeszcze skuteczniejsza. Ruch zapewnia czterocylindrowy silnik o pojemności roboczej 1,6 litra, umieszczony poprzecznie z przodu, o mocy 98 KM. przy 5600 obr./min i momencie obrotowym 145 Nm przy 4000 obr./min. Masa pojazdu od 1025 do 1085 kg w zależności od wersji, maksymalna prędkość 173 km/h, średnie spalanie 7,0 l/100 km.

Jak już wspomniano, model nie będzie montowany w Togliatti, a jedynie w fabryce w Iżewsku. Ten ostatni, który wielokrotnie zmieniał właścicieli, był na skraju bankructwa, a od pewnego czasu nawet majątek Sbierbanku, któremu był winien pieniądze, jest teraz własnością państwowej korporacji Rostekhnologii. W latach 70. i 80. na bazie Moskwicza 412 wyprodukował jedyny w Związku Radzieckim samochód typu liftback IZH 2715. Po 1990 r. z jego stopni wyszły różne stare modele, które były montowane na podstawie umów z Ładą i Kią, a nawet znalazł się w kryzysie na skraju bankructwa. W 2011 roku jej aktywa zostały wykupione przez rosyjską firmę United Automobile Group, która z kolei stała się własnością AVTOVAZ OJSC i otrzymała zastrzyki finansowe od koncernu Renault-Nissan za pośrednictwem tej linii na inwestycje w produkcję.

Notice: Undefined index: charset in /var/www/vikrus.com/LinkiWay/cms_include.php on line 20
  © Все права защищены
  Cайт компании "Викри" 2024
Яндекс.Метрика